Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar generalkonsult/projekteringsledare för projektering av: Rivning av befintliga byggnader.
Handlingar för utförandeentreprenad för nybyggnad av en ny skolbyggnad med idrottshall på Noleredsskolan för årkurserna F-6.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen