565583-2022 - ResultatSverige-Borås: Certifieringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisorer till Certifiering
Referensnummer: 22/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79132000 Certifieringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE Certifiering behöver kontinuerligt kompetenta revisorer för att kunna utföra värdeskapande revisioner för våra kunder och deras kunder. Flertalet av våra revisorer är egen personal, men vi behöver också konsulter, till exempel där vi saknar kompetenskombinationer av standarder eller personal nära kundernas anläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen