Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av transporter av färdiglagad mat från tillagningskök till mottagningskök i Norrköpings kommunn i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens verktyg www-eavrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Paket Lindö
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser ett (1) ramavtal med en (1) antagen leverantör per tur. Avtalet omfattar totalt 18 stycken paket, se ”Utvärdering.” Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet avseende transporter av färdiglagad mat från tillagningskök till mottagningskök.
Paket Eneby
Del nr: 2
Paket Bråvalla
Del nr: 3
Paket Ektorp/vilbergen
Del nr: 4
Paket Strömmen
Del nr: 5
Paket Ljura
Del nr: 6
Paket Centrum
Del nr: 7
Paket Östra Husby/Kättinge
Del nr: 8
Paket Östra Husby/Dagsberg/Tåby/Kuddby
Del nr: 9
Paket Hageby/Smedby/Navestad
Del nr: 10
Paket Krokek
Del nr: 11
Paket Skärblacka
Del nr: 12
Paket Svärtinge
Del nr: 13
Paket Åby
Del nr: 14
Paket Vattentornet
Del nr: 15
Paket Fröbelgården
Del nr: 16
Paket Domarringen
Del nr: 17
Paket Nyckelpigan
Del nr: 18