Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Journalskrivning på distans 2022
Referensnummer: SLSO 21-1272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SLSO har behov av att vid olika tillfällen ta hjälp av skrivbyrå för utskrift av patientjournaldata i verksamhetens journalsystem för de verksamheter som använder digital diktering. Avropen kan avse enstaka uppdrag eller uppdrag för en längre period.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79500000 Kontorshjälp, 79996100 Dokumenthantering, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen