565592-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster, generella tryck
Referensnummer: KS 2018/6281 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av generella tryckeritjänster
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser generella tryckeritjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen