565625-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Barnkolonier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift Säljö Barnkoloni
Referensnummer: KS 2018/6733 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55243000 Barnkolonier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser driftentreprenad Säljö Barnkoloni. Sedan många år tillbaka anordnas barnkoloni för barn och ungdomar i åldern 7 till 16 år under skolornas sommarlov. Koloniverksamheten syftar till att bidra till kommunens möjligheter att erbjuda ett rikt, kvalitativt och tillgängligt utbud för Karlskronas barn och unga. Koloniverksamheten drivs av Entreprenör på uppdrag av Karlskrona kommun genom kultur- och fritidsförvaltningen.
Tjänsten, driftentreprenad Säljö Barnkoloni
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55200000 Camping och andra korttidsinkvarteringar (ej hotell)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen