Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: UH-2021-129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Avtalet omfattar kommunens behov av mattransporter inom centralorten. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör för hela uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mattransporter inom tätort, två gånger per dag året runt. Avtalstid 24 + 12 + 12 månader.