565655-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggledare drift och underhåll område Centrum
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare drift och underhåll område Centrum
BeskrivningStadsmiljöförvaltningen inom Göteborgs stad inbjuder till att lämna anbud på konsulttjänst avseende byggledning av funktionsentreprenader för drift och underhåll av gator, vägar, gång- och cykelbanor samt allmän plats. Konsulttjänsten avser även ett uppdragsledaransvar för ytterligare tre byggledare med funktionsentreprenader avseende drift och underhåll Med hänsyn till semesterperioden kommer inga frågor att besvaras under perioden 2025-07-02 t.o.m. 2025-08-03.
Intern identifierareSMF-2025-00924
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000