565676-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Strukturarkitekt - Planprogram Bromma Flygplats
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrukturarkitekt - Planprogram Bromma Flygplats
BeskrivningUppdraget avser tekniska konsulttjänster vad gäller strukturarkitekt. Syftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av strukturarkitekt för ett planprogram för stadsutveckling på Bromma flygplats.
Intern identifierareE2024-03146
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStrukturarkitekt - Planprogram Bromma Flygplats