2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för digital cytologi
Beskrivning: Region Skåne avser att genom förhandlat förfarande införskaffa ett (1) CE-märkt system för digital cytologi samt komplett utrustning och mjukvara för användning vid klinisk cytologisk diagnostik och inbjuder genom denna annonsering deltagande i upphandlingen. Utrustningen ska placeras hos den cytologiska verksamheten i Lund.
Intern identifierare: 2024-O001136
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000