2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlig assistans
Beskrivning: Denna upphandling omfattar övergång av de brukare som idag har personlig assistans samt de brukare som framöver väljer Finspångs kommun som dess utförare av personlig assistans enligt SFB, Socialförsäkringsbalken, och LSS, Lagen om stöd och service till vissa funktionshindrande.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88876:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade, 85320000 Socialvård