2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lås- och Säkerhetsentreprenad
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Lås- och Säkerhetsarbeten inom beställarens hyresbestånd som omfattas av ca 100 000 m2 lokaler, främst universitetslokaler och kontorsfastigheter inom Campus i Växjö.
Intern identifierare: LNU-2024/384
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavtal