See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt högkostnadskort
Beskrivning: Upphandling av digitalt högkostnadskort.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100607:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48445000 Programvara för kundhantering, 48100000 Programvara för särskild industri, 72222300 IT-tjänster, 48180000 Medicinsk programvara, 48000000 Programvara och informationssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Införandeprojekt