2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänsteutveckling (konsulter OneCore)
Beskrivning: Mimer upphandlar ramavtal för konsulttjänster inom open source IT, plattforms- och tjänsteutveckling. Två leverantörer antas om tillräckliga anbud inkommer och kvalificeras. Kärnan i strategin är ONECore, en modulär infrastruktur baserad på öppen källkod och API:er för att äga data, öka flexibilitet och innovation. Uppdraget omfattar utveckling, förvaltning, integration, support och samarbete i agil kontext med fokus på värdeskapande och användarvänlighet.
Intern identifierare: 2024111
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tjänsteutveckling
Beskrivning: Enligt upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1693305-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom en egenförsäkran och kommer därmed kontrolleras med efterfrågad bevisning vid behov under upphandlingsprocessen, men som senast innan tilldelning (i det fall anbudsgivaren blir aktuell för tilldelning). Anbudsgivare som lämnar anbud genom egenförsäkran behöver inte fylla i del "Sanningsförsäkran".
Intern identifierare: 1693306-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sanningsförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 § LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran behöver inte fylla i del "Egenförsäkran".
Intern identifierare: 1693307-2