565853-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling avseende projektledare inom vårdens beställnings- och lagersystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling avseende projektledare inom vårdens beställnings- och lagersystem
BeskrivningUpphandlande myndighet, Fastighets- och Servicenämnden, inbjuder på uppdrag av Beställaren, MediCarrier, härmed antagna leverantörer att lämna anbud i specifik upphandling av teknisk projektledare med kompetens och erfarenhet inom varuförsörjning samt framtagande av IT-roadmap, inom anbudsområdet "Ledning och styrning".
Intern identifierareMC 2025/042
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenSteg 2 DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000