2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städservice
Beskrivning: Upphandlingen avser städservice av främst skolor och kontorslokaler. Upphandlingen genomförs som en så kallad "reserverad upphandling".
Intern identifierare: 25/146
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000