565950-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Söderköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av vårdboende
Referensnummer: UH-2018-171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser drift av vårdboende som särskild boendeform, vid Storängsenheten, beläget i Söderköpings centralort.
Enheten består av fyra avdelningar med totalt 68 platser. Verksamheten omfattar demensboende, korttidsplatser/växelvård samt platser för äldre med fysisk funktionsnedsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen