2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kläder till frihetsberövade i arrest samt arbetskläder till personal i laboratorier och verkstäder
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för leverans av kläder till frihetsberövade i arrest samt arbetskläder till personal i laboratorier och verkstäder och ska tillgodose behovet nationellt.
Intern identifierare: A403.953/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39500000 Textilvaror
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18300000 Klädesplagg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kläder till frihetsberövade i arrest samt arbetskläder till personal i laboratorier och verkstäder