565969-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Samverkansentreprenad - Ombyggnation av Universum - Umeå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSamverkansentreprenad - Ombyggnation av Universum - Umeå
BeskrivningAkademiska Hus har beslutat att utföra omfattande renovering och utveckling av Universumbyggnaden men också utveckla det anslutande parkområdet. Till detta projekt har Akademiska Hus behov av en byggentreprenör som i samverkan åtar sig att utföra entreprenaden.
Intern identifierare25/123
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsformulär (1)
BeskrivningOmbyggnation av Universum på Umeå Universitet.
Intern identifierare1763774-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSamverkansentreprenad (1)
Intern identifierare1763775-1