565982-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Administration inom socialtjänsten
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst för socialsekreterare och biståndshandläggare
Referensnummer: KSN-2018-0520
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85321000 Administration inom socialtjänsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för inhyrning av socialsekreterare och biståndshandläggare med socionomutbildning för arbete med myndighetsutövning inom socialtjänstområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen