See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lagerhantering och distribution av läromedel och lärresurser
Beskrivning: Göteborgsregionens kommunalförbund (GR) bjuder in leverantörer att ansöka om att delta i upphandlingen av lagerhantering och distribution av läromedel och lärresurser. Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande i två steg: 1. I det första steget utvärderas ansökningarna för att välja ut vilka leverantörer som får gå vidare till steg 2. 2. I det andra steget får de utvalda leverantörerna lämna fullständiga anbud. Göteborgsregionen välkomnar er anbudsansökan.
Intern identifierare: ATN2025-00034
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22111000 Skolböcker, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000