566031-2019 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Hamnkranar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2001 Mobil hamnkran
Referensnummer: TI 2019-2001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42414110 Hamnkranar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp samt installation av 1st mobil hamnkran för Södertälje Hamn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran, 42414100 Lyftkranar, 42414140 Containerkranar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen