566045-2021 - ResultatSverige-Malmö: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stensättning och markarbeten
Referensnummer: SN-2021-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänster inom stensättning och markarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233252 Ytbehandling av gator, 45236000 Markanläggning, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 45262510 Stenarbeten, 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen