566099-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Betaltelefoni
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter -Telefonparkering- och felanmälansystem för VGR:s parkeringsverksamhet
Referensnummer: FAST 2021-00806
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64212800 Betaltelefoni
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ”telefonparkering- och felanmälanssystem för VGR:s parkeringsverksamheten”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30144400 Automatisk avgiftsbetalning, 38700000 Klockregister och liknande; parkeringsmätare, 38730000 Parkeringsmätare, 51214000 Installation av parkeringsmätare, 63712400 Parkeringstjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72262000 Utveckling av programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen