Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt medarbetarprogram
Referensnummer: Ks26 2020-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun med övriga kommuner avser att upphandla ett digitalt medarbetarprogram som till sitt innehåll bygger på att utveckla och förstärka medarbetarskapet och medvetandegöra medarbetarollen och den kontext den verkar i.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ett digitalt medarbetarprogram.