566118-2021 - ResultatSverige-Sölvesborg: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsarbeten
Referensnummer: Dnr 2021/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs Energi och Vatten AB avser utföra anläggningsarbeten för förläggning av elkablar och kanalisation, fjärrvärmeledningar, vatten och avloppsledningar samt arbeten i anslutning till dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44322100 Kanalisationsrör, 45112000 Grävning och schaktning, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314310 Kabelläggning, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen