566125-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Potatischips – Kioskvaror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKioskvaror
BeskrivningUpphandlingen omfattar kioskvaror, konfektyr, läsk och liknande.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15312300 Potatischips
Ytterligare klassificering (cpv): 15842000 Choklad och sötsaker, 15982000 Läskedrycker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001