Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gardinservice
Referensnummer: 390-2021/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar löpande tjänster avseende sömnad, montage, reparation och restaurering av olika typer av gardiner samt inköp av textilier/ tyg och tillhörande material/ tillbehör.
Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515100 Gardiner, 45421143 Monteringar av persienner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen