566281-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Utrustning till utomhusidrott
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmaterial
Referensnummer: A 19-037 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av idrottsmaterial för Kramfors kommun, Ånge kommun, Timrå kommun och Örnsköldsviks kommun.
Målet är att genom samordning av upphandlingen uppnå storskalighetsfördelar och åstadkomma bra villkor för deltagande upphandlande myndigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37411000 Vintersportutrustning, 37412000 Vattensportsutrustning, 37415000 Friidrottsutrustning, 37416000 Fritidsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37421000 Gymnastikmattor, 37422000 Räck, barrer och bommar för gymnastik, 37423000 Rep, ringar eller klätterutrustning för gymnastik, 37424000 Hopputrustning för gymnastik, 37425000 Trampoliner/studsmattor, 39162100 Undervisningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen