566318-2021 - ResultatSverige-Sundbyberg: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Objektifiering fastigheter
Referensnummer: FV 2021-000115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har behov av att upphandla en leverantör som har den kunskap och
erfarenhet som krävs för att genomföra objektifiering med utgångspunkt från befintliga
relationshandlingar inom disciplin/teknikområde A (arkitekt) till byggnadsinformationsmodeller enligt Beställarens framtagna process och ambitionsnivå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Objektifiering av fastigheter