566370-2024 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-drift till AB SOLOM
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-drift till AB SOLOM
BeskrivningUppdraget innebär att Leverantören agerar såsom AB SOLOMs IT-avdelning och tillhandahåller IT-drift för arbetsplatser och centrala system samt till detta angränsande funktioner.
Intern identifierareSK2023-0495
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72511000 Program för nätadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIT-drift till AB SOLOM