2. Förfarande
Förfarande
Titel: Handläggare Bas-P, byggarbetsmiljösamordnare planering och projektering
Beskrivning: Konsulttjänster avseende handläggare Bas-P, byggarbetsmiljösamordnare planering och projektering
Intern identifierare: N400U26-400
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1, Kategori A
Beskrivning: Handläggare Bas-P, Kategori A: • Ska ha minst fem (5) års erfarenhet från planering och projektering av anläggningsprojekt. • Ska ha minst fem (5) års erfarenhet i rollen som Bas-P handläggare. • Ska ha erfarenhet från produktion och genom CV uppvisa minst två (2) referensprojekt som innefattar praktisk erfarenhet från arbete på en byggarbetsplats i ett anläggningsprojekt.
Intern identifierare: Delområde 1, Kategori A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2, Kategori B
Beskrivning: Handläggare Bas-P, Kategori B: • Ska ha minst 10 års erfarenhet från planering och projektering av anläggningsprojekt. • Ska ha minst fem (5) års erfarenhet i rollen som Bas-P handläggare. • Ska ha erfarenhet från produktion och genom CV uppvisa minst fyra (4) referensprojekt som innefattar praktisk erfarenhet från arbete på en byggarbetsplats i ett anläggningsprojekt.
Intern identifierare: Delområde 2, Kategori B