566472-2021 - ResultatSverige-Piteå: Pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration
Referensnummer: 21INK005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66520000 Pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå och Älvsbyns kommuner inbjuder er att lämna anbud på pensionsadministration och försäkringslösningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66520000 Pensionstjänster, 66523000 Förvaltningsrådgivning för pensionsfond
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen