Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning livsmedelshygien och specialkost
Referensnummer: 2020-4755
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser specifika kurser inom måltidsproduktion, för den personal som hanterar livsmedel inom Kriminalvården. Kurserna kommer att ske i grupp i Kriminalvårdens lokaler eller i grupp på distans, respektive som individuella e-kurser. Kurserna kommer avropas efter behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen