Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verkstadstjänster och service på fordon och maskiner under 3,5 ton för Söderhamns kommun, Faxeholmen AB samt Söderhamn Nära AB/ Söderhamn Elnät AB
Referensnummer: 11595
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköpssamverkan Mitt upphandlar på uppdrag för Söderhamns kommun, Faxeholmen AB samt Söderhamn Nära AB/Söderhamn elnät AB ett ramavtal för verkstadstjänster och service av fordon och maskiner under 3,5 ton.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen