Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Domstolsverket, Göta hovrätt, förvaltningsrätten och kammarrätten i Jönköping samt Jönköpings tingsrätt.
Referensnummer: 1743-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser cateringtjänster avseende bl.a. sallader, frallor, vetebröd, kakor m.m. till Domstolsverket, Jönköpings tingsrätt, Hyres- och arrendenämnden i Jönköping, Förvaltningsrätten i Jönköping, Göta Hovrätt och Kammarrätten i Jönköping. Avtalet gäller under två år med möjlighet till ytterligare ett plus ett års förlängning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15812000 Bakverk och kakor, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser cateringtjänster avseende bl.a. sallader, frallor, vetebröd, kakor m.m. till Domstolsverket, Jönköpings tingsrätt, Förvaltningsrätten i Jönköping, Hyres- och arrendenämnden i Jönköping, Göta Hovrätt och Kammarrätten i Jönköping. Avtalet gäller under två år med möjlighet till ytterligare ett plus ett års förlängning.