56656-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kommunikationstjänster Exploateringskontoret
Referensnummer: E2020-00098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser kommunikationstjänster för exploateringskontoret.
Anbudsgivare lämnar anbud på följande kompetenser:
— Senior kommunikatör
— Kommunikatör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att säkerställa beställarens behov under avtalsperioden vad gäller de ovan redovisade konsulttjänsterna.
Ramavtal innebär inga garantier för en lägsta volym eller lägst antal uppdrag som leverantören ska utföra.