Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varuautomater för polisregioner Syd, Öst, Väst, Mitt, Bergslagen och Nord
Referensnummer: A373.278/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42933000 Varuautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal fördelat på sex olika geografiska anbudsområden som ska tillgodose Polismyndighetens behov. Upphandlingen omfattar installation och hyra av varuautomater inklusive fullserviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42933000 Varuautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen