566637-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Diverse trädgårdsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädgårdsmaskiner, reparation och service, 2020
Referensnummer: GNU 2020/134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16160000 Diverse trädgårdsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar ett heltäckande sortiment av motorsågar, röjsågar, häcksaxar, snöslungor, gräsklippare, trimmer, blåsaggregat, jordfräsar, personlig skyddsutrustning skog, skyddskläder skog, tillbehör skog, reserdelar samt reparation och service.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16160000 Diverse trädgårdsutrustning, 16311000 Gräsklippare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ludvika
Del nr: 2
Avesta
Del nr: 3
Borlänge
Del nr: 4