566660-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Teknikexpert/byggledare hissar och rulltrappor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknikexpert/byggledare hissar och rulltrappor
Beskrivning: Som en del av förberedelsearbetet inför öppnandet av Västlänken och Varbergstunneln behöver Trafikverket stärka sin organisation inom drift- och underhåll av de systemen och installationerna i stationsmiljöer och tunnelanläggningar. Uppdraget går ut på att stärka Beställarens kompetens och resurs för tekniska systemen och installationer inom teknikområden Hiss och Rulltrappor.
Intern identifierare: KOM-417942
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Teknikexpert/byggledare hissar och rulltrappor