56669-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Sjukskötersketjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Forskningssjuksköterska med specialistkompetens i cancerregistrering.
Referensnummer: 2-563/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Forskningssjuksköterska med specialistkompetens i cancerregistrering i projektet " Studie för utvärdering av behandlingsresultat och prediktiva faktorer för patienter behandlade för maligna lymfom".
Inbjudan till upphandling.
Karolinska Institutet inbjuder er härmed att lämna anbud avseende forskningssjuksköterska för cancerregistrering och journaldatainhämtning från alla Sveriges sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen