Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster inom hälso- och sjukvård, SLL1912
Referensnummer: FSN 2022-0278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar bemanningstjänster inom hälso- och sjukvård vilket inkluderar läkare, sjuksköterskor, undersköterskor och medicinska sekreterare till Region Stockholms verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen