566779-2022 - ResultatSverige-Visby: Utbildningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturbruksutbildning
Referensnummer: GVN 2022/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
...
Beskrivning
Region Gotland, Utbildnings- och arbetslivsförvaltningen, avser teckna ramavtal omfattande naturbruksutbildning i enlighet med skollagens krav om undervisning samt livsmedelslagstiftningens krav kring tillagning och servering av måltider.
Uppdraget med utbildningsstart sker i och med terminsstarten, höstterminen 2023. Förberedande arbete inför utbildningsstart påbörjas inför detta.
Kravspecifikation, kommersiella villkor och administrativa bestämmelser framgår av upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen