Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippning och lövmalning för Bromölla kommun
Referensnummer: KS 2020/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avrop av gräsklippning samt lövmalning i Bromölla kommun. Det är olika områden (ytor) runt om i kommunen som ska klippas dessa är markerade på enligt bilagt kartmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen