Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk formgivning och infografik
Referensnummer: 2019/058413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmiljöverket inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud för tjänster inom grafisk formgivning. Upphandlingen genomförs i ett öppet förfarande enligt lagen om offentlig upphandling. Arbetsmiljöverket kommer att teckna avtal med tre rangordnade leverantörer (1-3).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen