Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mark- och rörledningsarbeten för fjärrvärme, fjärrkyla och gas - Nybyggnation/investering/reinvestering
Referensnummer: 22-0003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231110 Rörläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborg Energi AB avser att upphandla ramavtal gällande Mark- och rörledningsarbeten (Fjärrvärme, Fjärrkyla och gas). Ramavtalet omfattar planerade projekt, investeringar och reinvesteringar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112400 Grävning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen