566863-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Öppenvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvård för barn, unga och familjer
Referensnummer: 133/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85112200 Öppenvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara med och bidra i Göteborgs stads arbete med barn och unga?
Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling för kvalificerade öppenvårdsinsatser gentemot barn, unga, familjer.
Upphandlingen är indelad i Psykosociala insatser och Utredningsuppdrag.
Låter det här som att det passar er verksamhet? Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Psykosociala insatser
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar all typ av öppenvård exklusive utredningsuppdrag. Det finns två målgrupper i detta delområde: Familjer och Barn och unga. Tjänsten är även uppdelad i två olika typer av uppdrag: Mindre omfattande uppdrag och Omfattande uppdrag.
Utredningsuppdrag
Del nr: 2
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Omfattar utredningsuppdrag i öppenvårdsform. Målgruppen är familjer med barn/ungdomar.