566871-2024 - Resultat
Sverige – Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster – Upphandling av ekonomikonsult.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ekonomikonsult.
BeskrivningDet aktuella uppdraget sker inom ramen för ett större beslutat utvecklingsprogram av SLUs IT miljö, benämnt IT-infralyftsprogrammet. Utvecklingsprogrammet ska genomföras och finansieras utöver den vanliga driften vid SLUs it-avdelning. Programmet startade under 2021 och är nu inne i en intensiv fas med flera pågående delprojekt och investeringar. SLU har ett team bestående av en controller, en ekonom och en ekonomiadministratör som i olika utsträckning arbetar specifikt mot IT-avdelningen.
Intern identifierareSLU.ua.2024.2.4.4-2292
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVara/tjänst
Beskrivningkrav och viktade kriterier
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsgivare
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsgivare (1)