566926-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fluorescens- och polarisationsmikroskop – 2-photon Microscope
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2-photon Microscope
BeskrivningIn 2026, Linköping University intends to acquire a new 2-photon microscope system for advanced neuroscience research. The System will support studies of the neuronal circuit and cellular mechanisms underlying behavior and brain function.
Intern identifierareBKV-2026-00420
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38515000 Fluorescens- och polarisationsmikroskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000