Denna förfrågan gäller Kretslopp och vattens behov av natriumklorit 25 % som används vid framställning av klordioxid på Alelyckans och Lackarebäcks vattenverk. Ramavtalet omfattar löpande leverans av natriumklorit 25 % till ca 140 ton/år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen